تور امارات
تور امارات

The United Arab Emirates ( UAE ) یا همان « امارات متحده عربی » در جنوب شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است 

منطقه ای که اکنون امارات نامیده می شود ، از حدود 125000 سال پیش مسکونی بوده است ! این شهر چهارراه تجارت بسیاری از تمدن ها از جمله بین النهرین ، ایران و هند بوده است .

ذخایر نفت آن ششمین و گاز طبیعی هفتمین رتبه را در جهان از آن خود کرده اند . در سده 21 وابستگی این کشور به نفت گاز تا اندازه زیادی کاهش یافته و از نظر اقتصادی بر گردشگری و تجارت متمرکز شده است . 

امارات با عمان و عربستان سعودی همسایه است . 

« ابوظبی » پایتخت و « دبی » پرجمعیت ترین شهر و هم چنین مرکز اقتصادی آن به شمار می رود .

واحد پول امارات ، « درهم » است . 

جمعیت امارات حدود 9 میلیون نفر است که بیش از 200 ملیت را در خود جای داده است . جمعیت مهاجران بیش از جمعیت مردم امارات است . هندی ها و پاکستانی ها بزرگ ترین گروه مهاجران را تشکیل می دهند .

دین رسمی اسلام و عربی نیز زبان رسمی آن است . البته بسیاری از مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند 

در سال 1971 امارات متحده عربی به فدراسیونی متشکل از 6 امارت ( ابوظبی ، دبی ، شارجه ، عجمان ، ام القوین و فجیره ) تبدیل شد . یک سال بعد نیز هفتمین امارت ( رأس الخیمه ) ، به این گروه پیوست !

 هر مدام از این امارت ها توسط یک امیر اداره می شود . امیر ابوظبی ، رئیس جمهور و رئیس دولت است در حالی که امیر دبی به عنوان نخست وزیر فعالیت می کند .
در کشور امارات با فرودگاه ها و پروازهایی از هر جهت با کیفیت مواجه هستیم .  امارات 4 فرودگاه مهم دارد.

1. Dubai International Airport 
این فرودگاه 3100 هکتاری و لوکس که در شرق شهر دبی قرار دارد ، سومین فرودگاه شلوغ جهان ( با رکورد جا به جایی 88 میلیون مسافر ) محسوب می شود . غذاخوری های لوکس ، خرید از برندهای به روز و مشهور دنیا ، استفاده از اینترنت رایگان ، استفاده از استراحتگاه های مجهز و تماشای فیلم های به روز دنیا در آن ، و هم چنین فضایی برای بازی و نگهداری از کودکان ، تنها بخشی از خدمات این فرودگاه لوکس به مسافران است . 

دسترسی به فرودگاه بین المللی دبی از طریق اتوبوس و مترو نیز امکان پذیر است .

2. Abu Dhabi International Airport 
فرودگاه ابوظبی ، دومین فرودگاه بزرگ امارات که در سال 1982 ساخته شده  در جنوب شرقی این شهر واقع شده است . در حال حاضر این فرودگاه پایگاهی برای بیش از 30 شرکت هواپیمایی از سراسر جهان است .
در این فرودگاه نیز می توانید از امکانات مشابه فرودگاه دبی استفاده کنید . 

3. Sharjah International Airport
فرودگاه شارجه در 15 کیلومتری شهر واقع شده است . این فرودگاه که در سال 1977 ساخته شده ، دومین مرکز بزرگ و هم چنین شلوغ جا به جایی بار ( با ظرفیت 50000 تن در سال ) در خاورمیانه است . 

از فرودگاه شارجه می توان با اجاره کردن ماشین ، تاکسی و اتوبوس هایی با تهویه مطبوع که مجهز به چرخ دستی هستند به دبی ، العین و رأس الخیمه سفر کرد .

در امارات رودخانه یا دریاچه ای نخواهید دید زیرا کشوری بیابانی ، با بارندگی بسیار کم است . Wadis تالابی است که تنها در ماه هایی خاص در امارات قابل مشاهده است . از معروف ترین این وادی ها Shawka در « رأس الخیمه » است . اگر زمانی که به امارات سفر می کنید این تالاب پرآب باشد ، می توانید در آن « کایاک سواری » کنید !
امارات رکورد بیشترین « ترین ها » ها را در دنیا از آن خود کرده است !

Dubai Mall بزرگ ترین مرکز خرید ، Gevora Hotel بلندترین هتل ، Dubai Eye بزرگ ترین چرخ و فلک و هم چنین طولانی ترین سیستم متروی بدون راننده جهان ( به طول بیش از 46 مایل ) از مهم ترین این « ترین ها » و هم چنین جذابیت های گردشگری این کشور  هستند . 

جالب است بدانید ، نیروی پلیس در امارات یکی از مجهزترین و هم چنین مجلل ترین نیروها ، در دنیا است ! 

نیروی پلیس دبی دارای ناوگانی از خودروهای لوکس ، مثل Ferraris ، Lamborghinis ، Aston Martins ، Bugattis ، Bentleys و... است !

برای سفر به امارات و دیدن هرکدام از این جذابیت ها فرصت را از دست ندهید ! 

6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O