تور آنتالیا
تورهای آنتالیاآنتالیا یکی از مهمترین شهرهای ترکیه است که سالانه از 15 میلیون توریست میزبانی می کند. 

ده ها ساحل تمیز و آبی رنگش، صدها هتل باکیفیت، خلیج‌های بزرگ تفریحی، زمین‌های بین المللی گلف و تاریخ باارزش آنتالیا زیبایی های بسیاری برای کشف دارد. 

آنتالیا شهریست که در هر فصل برای سفر و گردش مناسب است. 

گرمای آب دریای آنتالیا حتی در ماه آبان نیز به شما امکان شنا و تفریحات آبی را میدهد.

آنتالیا که در طول سال میزبان فستیوال های بین المللی زیادی است تورهای زیادی با کشتی برای خلیج های اطراف نیز برگزار میکند که به شما امکان آشنایی بیشتر با طبیعت، تاریخ و فرهنگ غنی آن را نیز میدهد.


شهر قدیمی کاله ایچی

این شهر که در منطقه مورات‌پاشا و در مرکز آنتالیا قرار دارد باکوچه های سنگ فرش شده، عمارت هایی با نمای سنگی باشکوه، تورهای خلیجی که با کشتی برگزار میشود، ده ها مکان مختلف تفریحی، مغازه های خوب برای خرید هدیه و سوغاتی و همچنین هتل های محلی برای اقامت محبوب ترین منطقه در مرکز آنتالیاست.

این شهر جاذبه های تاریخی زیبایی، هم برای دیدن و هم برای عکاسی دارد که توصیه میکنیم از دست ندهید.


آبشار دودن 

یکی دیگه از شاهکارهای آنتالیا که به راحتی میتوانید به آن دسترسی داشته باشید آبشار دودن است که در فاصله 10 کیلومتری از مرکز و در منطقه کپز قرار دارد. 

این آبشار تراس هایی برای تماشا، راه های چوبی برای قدم زدن، کافه و رستوان و چای باغچه هایی خصوصا در فصل تابستان دارد که در بین توریست ها بسیار محبوب است.


موزه ی آنتالیا

این موزه برای به نمایش گذاشتن آثارهنری که از حمله اشغالگران در جنگ جهانی اول به جا مانده بود در سال 1922 تاسیس شد.

در باغچه ی این موزه میتوانید تابوت های لیدیایی، ستون های رومی و مجسمه هایی که از عصر هلنیسم به جا مانده اند را ببینید. این موزه با جمع آوری کلکسیون های خاص خود جایزه های بین المللی زیادی را کسب کرده است .


صخره های یانارتاش
آتش کوه های المپوس که هرگز خاموش نمی شوند به شهرتی جهانی رسیده و هر سال توریست های زیادی را به خود جذب میکنند. منشا این آتش منابع گاز طبیعی زیرزمینی است که باعث شده هیچ باد و بارانی نتواند طی 2500 سال گذشته آتش این سنگ ها که به یانارتاش معروف هستند را خاموش کند و در نهایت آنها را تبدیل به یکی دیگر از عجایب گردشگری جهان تبدیل کرده است. اما بر اساس افسانه های قدیمی این آتش متعلق به اژدهایی است که در سال های دور پادشاه لیدیا او را کشته و در این کوه ها دفن کرده است و حالا آتش نفس این اژدها 2500 سال است که از زیر خاک بیرون میزند و هیچ طوفانی آن را خاموش نکرده است.


کوپرولو کانیون
این دره مکانی مناسب برای تفریحاتی مثل رفتینگ، پیاده روی در طبیعت، قایق سواری و دیگر تفریحات ورزشی و آبی است. در فاصله ی 85 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد. این دره با طول 14 کیلومتر بلندترین دره‌ی ترکیه است و همچنین با ارتفاع 100 متری خود و گذرگاه های باریکش توجه تمام علاقه مندان ورزش های طبیعت در دنیا را به خود جذب کرده است.


شهر باستانی آسپندوس

شهر باستانی آسپندوس که یکی از مهم‌ترین مکان های تاریخی و فرهنگی شهر آنتالیاست که تنها 46 کیلومتر تا مرکز شهر فاصله دارد. هنگام قدم زدن در این مکان تاریخی شاهد معماری زیبای رومی خواهید بود در سالن تئاتر قدیمی این شهر معمولا در فصل تابستان فستیوال های موسیقی باشکوهی برگزار میشود.


قلعه ی آلانیا
معروف‌ترین منطقه ی آنتالیا و همچینین نماد این منطقه قلعه ی مجلل آلانیاست این معماری اثر سلطان سلجوقی علاءالدین کیقباد است که برای مقابله با حملاتی که از سوی دریا به شهر میشد ساخته شده که در دوران بیزانس و عثمانی نیز استفاده شده. همچنین یک دوره مورد اشغال دزدان دریایی قرار گرفته است.


کیزیل کوله
بعد از قلعه آلانیا معروف ترین جاذبه ی گردشگری و نماد تاریخی آلانیا کیزیل کوله (برج سرخ) است. این هم یکی دیگر از آثار دوران علاءالدین کیقباد سلجوقیست که معماری کلاسیک همان دوره را نشان میدهد.

در این جا چند نکته مفید و کاربردی برای سفر به آنتالیا را برای شما به نمایش گذاشته ایم .
6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O