تور پوکت
تور پوکت

 پوکت بزرگترین جزیره تایلند و مهم ترین استراحتگاه برای تعطیلات در تایلند و آسیاست. 

فرودگاه بین المللی آن در شمال جزیره  قرار دارد که دسترسی به آن را ممکن ساخته است.

پوکت با نام مروارید دریای آندامان نیز شناخته می شود و به سبب سواحل زیبای خود و غواصی در آب های شفاف آن شهرت دارد. 

بیش از نیمی از این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شمال تا جنوب آن کوه هایی کشیده شده اند. نام پوکت از واژه ای مالزیایی به معنای کوه یا تپه گرفته شده زیرا از دور به این شکل به نظر می رسد.

بهترین سواحل جزیره پوکت در کناره غربی آن قرار دارند و پاتونگ و کارون از جمله معرف ترین و محبوب ترین این سواحل به شمار می روند. 

ساحل پاتونگ بسیار وسیع و طولانی است.ساحل «پاتونگ» در سواحل غرب مرکزی، پرطرفدارترین منطقه‌ی گردشگری پوکت است که مراکز خرید ارزانی دارد. در زبان تایلندی پاتونگ به‌ معنی «جنگل پر از برگ موز» است.

 سواحل «کارن»، «کاتا» و «کاتا نوا» از سواحل محبوب جنوب پاتونگ هستند. شمال پاتونگ مانند سواحل «کامالا»، «سورین» و «بانگ تائو» بسیار آرام‌تر هستند.


پوکت که دارای ۳۰ درصد جمعیت مسلمان است، در سال های اخیر همراه با سامویی، در میان ده جزیره محبوب آسیا شناخته شده است.

در غرب پوکت مراکز غواصی متعددی وجود دارند و محدوده کار آنها نیز در جزیره های کوچک اطراف پوکت است که از لحاظ مرجان های زیبا و موجودات دریایی شهرتی جهانی دارند. در پوکت، قایق رانی و موج سواری نیز بسیار طرفدار دارد.

پوکت شهرت و ثروت خود را در ۵  قرن گذشته از طریق استخراج قلع به دست آورده و اکنون تبدیل به قطب گردشگری مهمی در تایلند شده که با سواحل زیبای خود بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

با وجود این که از اوایل دهه ۸۰، گردشگران اصلی ترین درآمد سواحل غربی این جزیره را تشکیل داده اند ولی در عین حال کشاورزی، صید ماهی و میگو و همچنین صید مروارید کماکان از مهمترین مشاغل مردم این جزیره به شمار می آیند.

6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O