تور تفلیس
تور تفلیس


تفلیس پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور است .

شهری بسیار دیدنی که برگرفته از چشمه های آب گرم است و حدود 1/5 میلیون نفر جمعیت دارد. 

رودخانه متکواری، شهر تفلیس را به دوبخش تقسیم کرده است و طبیعتی چشم نواز به وجود آورده. 

تفلیس در جاده ی ابریشم قرار دارد و یکی از مهم ترین راه های ارتباطی بین شرق و غرب است. 

آب و هوای این شهر نیمه گرمسیری  قاره ایست است. همچنین، وجود کوه های قفقاز از وزش بادهای سرد شمالی جلوگیری میکنند و هوای معتدل و بارانی این شهر برای همگان خوشایند است. 

بافت قدیمی شهر زیبای تفلیس، با کلیساهای خاص و موزه های پربار قطعا اماکنی جذاب برای وقت گذرانی هستند. به علاوه میدان آزادی و مجسمه مام ساعت شمارو به خود جذب میکنند. 

به عنوان اصلی ترین و شلوغ ترین خیابان تفلیس میتوان از خیابان روستاولی یاد کرد که هتلی به همین اسم هم در آن قرار دارد. بسیاری از بومیان این خیابان را به اسم گلوینی میشناسند که نام شاعری بنام است . وی بسیار دوستدار مردم گرجستان بوده است. 

این خیابان از میدان تاویسوپلبا تا مترو روستاولی ادامه دارد و خیابان کوستاوا را در بر گرفته است.

از آنجایی که شهر تفلیس بسیار خوش آب و هوا است با قدم زدن در این خیابان میتوانید از اماکن زیبایی مثل سالن اپرا و باله، دادگاه عالی، موزه مردم شناسی و کلیساهای خاص دیدن کنید.

همچنین، شاهد کافه و رستوران های مینیمال و زیبا خواهید بود که به شما حق انتخاب میدهند.


پل صلح از دیگر جاذبه های شهر تفلیس است که در سال 2010 توسط معمار برجسته ی ایتالیایی ساخته شد. هدف ساخت پل اتصال قسمت مردن و جدید شهر به قسمت های قدیمی آن بود. 


پل صلح در شب بسیار جذاب و دیدنسیت و این به خاطر وجود چراغ های زیاد و نورانی پل است.

شهر سنگی اوپلیستیخه یکی از مهم ترین جاذبه های تفلیس، که بسیار متفاوت و عجیب است. میتوان گفت اوپلیستیخه یکی از بزرگترین شهر های سنگی دنیاست و معنای لغوی آن معبد خدایان الهه ی باستانی می باشد. 

6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O