تورهای عمان
همه تورها
تورعمان
Oman
( سلطان نشین عمان ) ، کشوری در جنوب شرقی شبه جزیره عربستان و در خاورمیانه قرار گرفته است . 

عمان ، یکی از قدیمی ترین حکومت های مستقل جهان عرب و هم چنین یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان است ( سکونتگاه انسان ها برای 100000 سال ) که در سال 1650 نیز توانسته استقلال خود از کشور پرتقال را اعلام کند .

عمان یکی از اعضای اتحادیه عرب و هم چنین سازمان ملل است . 

کوتاه ترین زمان جنگ در تاریخ مربوط به عمان است . جنگی به مدت زمان 40 دقیقه که در سال 1896 بین این کشور و بریتانیا اتفاق افتاد !

یکی از جالب ترین حقایق در مورد عمان این است که جرم عملا در آن اتفاق نمی افتد . شاید مهم ترین دلایل ، سیستم قضایی بسیار سخت گیرانه آن است و این باعث شده که این کشور محل امنی برای اروپایی ها و آمریکایی های مهاجر باشد . شاخص جهانی تروریسم در آن تقریبا صفر است !

Silence Builds Character ( سکوت شخصیت می سازد ) ، این یک شعار نانوشته در عمان است که به واسطه آن سروصدای بیش از حد در این کشور مجاز نیست ! این قانون شامل حال خودرو ها نیز شده و آن ها مجاز به بوق زدن در خیابان ها نیستند
Maskat
( مسقط ) پایتخت عمان و واحد پول آن نیز ریال است . 

تعطیلات رسمی هفتگی در عمان روزهای پنجشنبه و جمعه است . 

Muscat International Airport فرودگاه اصلی شهر مسقط است که عمده پروازها از آن انجام می شود . جالب است بدانید هیچ قطاری در مسقط وجود ندارد و عمده حمل و نقل با اتوبوس و اتومبیل است .  

زبان ملی عمان عربی است اما در همه جای کشور هر نوشته یا علامتی برای راحتی مسافران ، به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده است . 

مسلمانان اکثریت جمعیت عمان را تشکیل می دهند . مسیحیت با 6.5 % محبوبیت نیز در رده بعدی قرار دارد . 
عمان آب و هوایی گرم دارد که تابستان ها به طرز باورنکردنی ای سوزان است و برای سفربه آن جا  بهتر است ماه های سرد سال را انتخاب کنید . Rub’al Khali ( بیابان رب الخالی ) با حدود 25000 مایل مربع ، 82% خشکی کشور را تشکیل داده است .
 

Kahwa ( یا همان قهوه ) ، بخش مهمی از فرهنگ عمان است و حتی می توان گفت نوشیدنی ملی آن محسوب می شود . در عمان معمولا قهوه را با هل ترکیب کرده و برای پذیرایی از مهمان از آن استفاده می کنند . در کنار قهوه اغلب کاسه ای خرما هم گذاشته می شود . خرما از محصولات صادراتی مهم عمان است که برای معرفی آن در هتل ها نیز زمان خوش آمد گویی به مهمانان حتما ظرفی از آن گذاشته می شود . 

در عمان همچنین مصرف الکل تنها مکان های مجوز دار مثل هتل ها ، بارها ، رستوران ها و تنها برای گردشگران مجاز است ! پس به یاد داشته باشید هرگز در ملأ عام الکل ننوشید زیرا ممکن است جریمه ای سنگین و یا حتی زندان در انتظارتان باشد !  جالب است بدانید در عمان با نوشابه به طور گسترده مواجه نخواهید شد چرا که Mountain Dew ( شبنم کوهی یا همان ویسکی اسکاتلندی ) به طرز عجیبی نه تنها در این کشور بلکه در تمامی خاورمیانه طرفدار دارد !

عمده خوراک مردم در عمان ماهی است که انواع آن به کشورهای دیگر نیز صادر می شود . هم چنین مهم ترین وعدع غذایی در این کشور ناهار است که در این وعده اغلب گوشت ، ماهی ، برنج و سس تند بر پایه گوجه فرنگی خورده می شود . Majboos  یکی از معروف ترین غذاهای این کشور است خوردن آن به گردشگران توصیه می شود . 

تا سال 1970 عملا هیچ هتلی در عمان وجود نداشت و صنعت گردشگری در این کشور به مرور رونق پیدا کرد . امروزه عمان یکی از کشورهای مهم برای گردشگران از سراسر دنیاست که صدها اقامتگاه لوکس برای اسکان توریست ها دارد . 

Souq ، بازاری سنتی با معماری برجسته در عمان است که مرکزی فرهنگی برای فروش صنایع دستی و غذاهای محلی محسوب می شود . یکی از قدیمی ترین این بازارها Muttrah Souk است . جالب است بدانید بعضی از این سبک بازار تنها متعلق به زنان است . 

نوعی خنجر منحنی در عمان ساخته می شود که جنس آن از فلز و بسیار کوچک است . خنجر نماد قدرت در این کشور است و نقش آن بر پرچم عمان ( به صورت دو عدد خنجر که از روی هم رد شده اند )  دیده می شود . از این خنجر در مراسم محلی نیز استفاده می شود . 
 

Arabian Oryx  ( بز سفید عمانی ) و شاهین ، جانوران  ملی عمان هستند . بز سفید ، حیوانی بسیار کم یاب با قوزی متمایز بر پشت ، شاخ های بلند و مستقیم و هم چنین دمی پرزدارکه متأسفانه نسل اش در حال انقراض است ! Arabian Horse ( اسب عرب ) ، نژادی منحصربفرد و بسیار قدیمی از این حیوان است که در شبه جزیره عربستان و عمان یافت می شود . این نژاد بسیار قوی ، در یادگیری مهارت ها بسیار باهوش و بسیار سریع نیز هستند و در دنیا طرفدار بسیار دارد !نوعی لاک پشت سبز رنگ نیز در عمان زندگی می کند که نسل آن در خطر انقراض است . هر سال تعداد زیادی از گردشگران برای دیدن تولد نوزادان این لاکپشت و رفتن آن ها به دریا ، به عمان سفر می کنند . 

عمان در هنر کشتی سازی و تعمیرات آن در دنیا سرآمد است و هم چنین یکی از منابع مهم درآمد مردم از همین راه است . 
Bahla Fort
( قلعه باله ) ، Archaeological Site of Bhat ( مکان های باستان شناسی بهات ) ، Al Khutm ، Al Ayn ،  Al Aflaj ( سیستم آبیاری باستانی الافلاج ) و The Forest of Frankincense ( جنگل های کندر ) ، از مهم ترین و در عین حال دیدنی ترین مکان های بازدیدی در عمان هستند . جالب است بدانید که گیاه کندر در عمان کاربرد فراوانی دارد . در بیشتر خانه ها کندر را می سوزانند و بوی آن اغلب در عبور از خیابان ها به مشام می رسد . کندر در صنعت ساخت عطر نیز بسیار کاربرد دارد . 

مقبره های عمان که عمدتا بالای تپه های شمالی کشور واقع شده اند و به شکل کندوی زنبور عسل هستند ، از دیگر جاذبه های این کشور به شمار می آیند . قدمت آن ها به 3000 سال قبل از میلاد می رسد !آژانس مسافرتی راه خیال

سفری خوش برای شما آرزو دارد

6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O