تور مسکو
تور مسکو

 بهترین تورهای مسکو را از ما بخواهید 

تورهای مسکو آژانس هواپیمایی راه خیال به صورت هفتگی برگزار میشود

جهت مشاوره برای خرید تورهای مسکو با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تماس با ما

مسکو

" مسکو " پایتخت روسیه ، برگرفته از نام رود موسکوا به معنای شهر کنار رود که قدمت اشاره به آن به قرن 12 میلادی برمی گردد .

این شهر با جمعیتی بیش از 12 میلیون نفر ، دومین شهر پر جمعیت در قاره اروپا بعد از استانبول و یازدهمین شهر پر جمعیت جهان است .

مسکو مرکز فعالیت های مهم روسیه از جمله سیاسی ، اقتصادی ، مذهبی ، تاریخی ، مالی و آموزشی است . به طوری که در سطح جهانی بیشترین سهم را در فراهم کردن امکانات ورزشی به خود اختصاص داده است . هم چنین با وجود پیچیدگی شبکه بزرگراهی این شهر ، سطح ایمنی بسیار بالایی برای ماشین ها و رانندگان در نظر گرفته شده است .

ساخت " کاخ کرملین " امروزی از قرن 19 میلادی آغاز شده و در آن زمان محدود به دیواری چوبی بود تا شهر تازه بنیاد را محصور کند . کرملین قدیمی ترین کاخ شهر مسکو است . هم اکنون این کاخ اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه است .

از دیگر مراکز مهم این شهر میتوان به " میذان سرخ " اشاره کرد که بسیاری از خیابان اصلی شهر به آن منتهی می شود زیرا معماری این شهر به صورت دایره و حول مرکز یک نقطه گسترش یافته که هین میدان است . هم چنین رژه روز پیروزی و کنسرت های مهم و بزرگ در محوطه این میدان برگزار می شوند . این میدان و بناهای اطراف آن توسط سازمان یونسکو محافظت می شود .

مسکو دارای 5 فرودگاه بین المللی می باشد که ورود 60% کل مسافران خارجی از مهم ترین فرودگاه آن ، یعنی " شرمیتیوا " انجام می شود .

یکی دیگر از جاذبه های مهم این شهر میتواند مترو آن باشد که عمیق ترین تونل دنیا را دارد و با 236 ایستگاه پس از متروی توکیو ، بشترین مسافر را در سیستم های متروی دنیا جا به جا می کند . این خط با مسیری به طول 381 کیلومتر ، قدیمی ترین متروی شهری جهان به حساب می آید .

" کلیسای جامع عیسی منجی " بزرگ ترین کلیسای ارتودکسی جهان که قدمت آن به قرن 19 میلادی برمی گردد ، به نشان سپاسگزاری از مشیت الهی برای نجات روسیه ( در جنگ با ناپلئون ) و یادبودی از قربانیان کشور ساخته شده است . بالکن های پشت بام آن از 4 جهت به شهر اشراف دارند و علاوه بر این که یکی از جاذبه های اصلی توریستی شهر به شمار می رود ، بسیاری از مراسم های خاص مذهبی در آن برگزار می شود .

" کلیسای جامع واسیلی " یا همان " سنت باسیل " نیز در میدان سرخ واقع شده است . این کلیسا سمبلی برای شناخت روسیه و مسکو است و قدمت ساخت آن به قرن 12 میلادی برمی گردد و تا قرن 17 میلادی ، بلندترین سازه مسکو به شمار می رفته است !

" کلیسای بشارت " یا " انبیاء " نیز با 9 گنبد طلا از جاذبه های شهر مسکو و بخشی از کاخ کرملین محسوب می شود .

از دیگر جاذبه های دیدنی شهر مسکو می توان به موزه های آن اشاره کرد .

" موزه جواهرات " که در مجموعه کرملین قرار دارد . انواع تاج های سلطنتی پادشاهان و ملکه های روس ، الماس مشهور " اورلوف " و هدیه های شاهان سایر کشورها در این موزه قرار دارد .

" موزه پوشکین " که به احترام و یادبود نویسنده و شاعر بزرگ روسی به این نام گذاشته شده است ، محل نگهداری آثار هنرمندان برجسته جهان همچون " پیکاسو " ، " روسو " و " ونگوگ " است .

" موزه فضانوردان " یکی از بزرگ ترین موزه های علمی و تکنیکی جهان محسوب می شود . برنامه های فضایی روسیه ، ابزار و امکانات فضانوردی ، ماهواره ها سفینه ها و یادبودهای فضانوردان در این موزه به نمایش درآمده اند .

موزه بزرگ " جنگ میهنی " آثار مربوط به قهرمانی ها و شجاعت های سربازان و مردم روسیه در جنگ جهانی دوم را در خود جای داده است و توسط رئیس جمهور وقت ، " یلتسین " افتتاح شد ، نیز میتواند محل خوبی برای بازدید کنندگان باشد .

موزه " تساریتسینو " ، کاخ ای که به مدت تقریبی 20 سال در قرن 18 میلادی محل سکونت کاترین ، ملکه روسیه بوده و ساخت معماران برجسته روس است . محوطه کاخ شامل پارک ها ، پل ها و دریاچه های بسیار زیباست . این موزه به علت داشتن فضاهای متعدد محل پر ترددی برای بازدیدکنندگان به شمار می رود .

در انتها می توان به مجموعه " کلومنسکوئه " محل اقامت شاهزادگان روسی ، با معماری بسیار زیبا و منحصر به فرد اشاره کرد . این مجموعه هم از نظر هنری و هم تاریخی برای کشور روسیه بسیار مهم است . در این مجموعه کلیسای " عروج " قرار دارد که یکی از اولین کلیساهای سنگی با پایه چوبی در جهان است و قدمت آن به قرن 16میلادی برمی گردد . معماری آن نیز تحت تاثیر معماری سنتی شرق اروپا است . " برج آب " و " قصر تزار " نیز در این مجموعه قرار دارند . جشنواره عسل یکی از مهم ترین رویدادهای هر ساله آن است .

مسکو با آب و هوای مرطوب ، زمستان های بسیار سرد و تابستان هایی کوتاه و گرم ، چهار فصل سال را دارد . ژانویه و فوریه ( با دمای حدود 42 درجه زیر صفر ) سردترین و آگوست ( با دمای حداگثر 36 درجه بالای صفر ) گرم ترین ماه های سال در این شهر هستند . در فصل سرما تقریبا همه چیز در این در شهر یخ می زند !

شاید سرمای بیش از اندازه هوا در زمستان باعث شود  مسافران فصل تابستان را برای سفر به این شهر ترجیح دهند اما دیدن جاذبه های کم نظیر مسکو در فصل سرد نیز قطعا خالی از لطف نخواهد بود .

6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O