تور آفریقا
همه تورها
تور آفریقا

« آفریقا » سرزمین بی سرما

در یونان باستان ازآفریقا با واژه Aphrike یاد می کنند . سرزمینی بی سرما و همواره گرم !

به گفته دانشمندان و یافته های آن ها در صحرای اتیوپی که مربوط به حدود 2000 سال پیش است و هم چنین سنگ واره هایی مربوط به 7 میلیون سال پیش ، می توان گفت آفریقا قدیمی ترین قاره ای است که بشر در آن سکونت داشته است .
آفریقا حدود 1 میلیارد و 300 میلیون نفر جمعیت دارد و دارای 54 کشور است . حدود 7/1 جمعیت کنونی جهان در این قاره پهناور زندگی می کنند . بزرگ ترین کشور آن « الجزایر » و کوچک ترین کشور نیز « گامبیا » ( در خشکی ) است . در آفریقا بیش از 1000 زبان وجود دارد که مردم از طریق آن ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و جالب این جاست که در این قاره عجیب نیست اگر فردی علاوه بر زبان های رایج محلی ، به چند زبان اروپایی نیز  صحبت کند !

آفریقا نه تنها دومین قاره از لحاظ وسعت در دنیاست بلکه تنها قاره ای است که از منطقه معتدل شمالی آغاز و در منطقه معتدل جنوبی پایان می یابد . در شمال عمدتا با بیابان مواجه هستیم و زمین های این منطقه بایر هستند . در مناطق جنوبی و مرکزی که به خط استوا نزدیک هستند همه چیز متفاوت است . دشت های گرم و جنگل های متراکم گواه بر این واقعیت هستند .  
آفریقا به لحاظ برخورداری از منابع طبیعی و معدنی یکی از قاره های ثروتمند و برخوردار دنیاست اما در حال حاضر  به دلیل اثرات استعمار و استبداد ، از فقیرترین قاره های مسکونی در دنیاست ! تنها کشورهای آفریقای جنوبی ، مصر و نیجریه از وضعیت اقتصادی بهتری نسبت به سایر کشورها در این قاره برخوردارند .
هنر شاخص مردم آفریقا ساخت صورتک و تندیس هایی است که از آن ها جهت ارتباط با دنیای ارواح و پرستش اجداد استفاده می کنند . پیکره هایی که توسط هنرمندان آفریقایی ساخته شده است به دلیل استفاده از تنه درختان عموما دارای دستانی کوتاه بوده است . سر پیکره ها نیز معمولا بزرگ و بی تناسب هستند زیرا سر را جایگاه نیروی زندگی و از مهم ترین بخش های بدن به حساب می آورند . در کنار این هنرهای دستی آثار کهن و باارزش دیگری نیز در این قاره هستند که بازدید از آن ها می تواند آرزوی هر گردشگری باشد . آثار کم نظیری در مصر ، مراکش ، لیبی ، تانزانیا ، آفریقای جنوبی و... که هر کدام می توانند سفری مجزا و خاطره انگیز  برای علاقه مندان به حوزه تاریخ و هنر باشند .
در سفر به آفریقا همراه تان هستیم

راه خیال سفر

آفریقای جنوبی در جنوبی ترین بخش قاره آفریقا قرار گرفته و دارای طبیعتی بسیار زیبا و تنوع حیات وحش مناسبی است. این کشور دارای شهرهای بزرگ و مدرنی است و در سالهای گذشته توانسته سطح رفاه مردمش را بالاتر ببرد..آفریقای جنوبی میزبان جام جهانی سال 2010 بود . این کشور دارای 3 پایتخت می باشد ولی بزرگترین و مهم ترین شهر آن ژوهانسبورگ است. همچنین این کشور دارای تنوع فرهنگ های بومی بی نظیری است و دارای 11 زبان رسمی (از جمله زبان انگلیسی) است. بسیاری از توریست ها از سراسر جهان جهت دیدار از پارک های وحش این کشور هر ساله به آفریقای جنوبی سفر می کنند.
بیشتر
6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O