ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ یا یوهانسبورگ بزرگ ترین شهر کشور آفریقای جنوبی بوده و در میان مردم  شهر ژوهانسبورگ به ژوبورگ ، ژوزی ، اگلی و شهر طلا شهرت دارد و ژوهانسبورگ پایتخت اقتصادی و صنعتی در آفریقای جنوبی محسوب شده و ثروتمند ترین استان آفریقای جنوبی است؛ ژوهانسبورگ از یک شهر آلوده به جرم و جنایت ، که تنها ایستگاه خودروهای سافاری بود به سرعت در حال تبدیل به یک مقصد پر جنب ‌وجوش شدن با فرهنگ و هنر و گالری ‌های هنری جذاب استاین است که در کمتر از یک قرن از یک کمپ کوچک به یک شهر بزرگ تبدیل شده است که پر از موزه‌ ها ، پارک ‌ها ، گالری ‌ها و معدن‌ های طلاست؛ شهر ژوهانسبورگ آفریقا از قدیم مکانی ثروتمند بوده است ، شهری که خاکش به علت وجود معادن طلا بسیار با ارزش است و باعث شده که این شهر از اقتصادی قوی برخوردار باشد گرچه هنوز هم در گوشه و کنار آن می ‌توان آثار فقر را دید. اگر از جمله افرادی هستید که به سفر و گشت و گذار در شهرها و کشورهای مختلف علاقه دارند، نوروز امسال را از دست ندهید.

آب و هوای شهر ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ آب و هوای نیمه گرمسیری دارد و به دلیل قرار گرفتن ژوهانسبورگ در نیم کره‌ جنوبی ، فصل زمستان از ژوئن شروع می‌ شود و تا آگوست ادامه دارد و فصل تابستان از دسامبر تا فوریه است.  در ماه ‌های پاییز از اکتب تا آوریل ، روزهای گرم و رعد و برق عصرگاهی و غروب‌های خنک را تجربه می کنید؛ ماه‌های زمستانی روزها آفتابی و خشک و شب‌ها سرد هستند ، دمای هوا در ژوهانسبورگ به خاطر ارتفاع بالای شهر معمولا ملایم است و میانگین بیشترین دمای هوا در طول روز در ژانویه 25 درجه و در ژوئن 16 درجه سانتیگراد است ، بارش برف به ندرت و بسیار کم اتفاق می‌افتد. میانگین میزان بارش سالانه‌ی باران 713 میلی ‌متر است؛ شاخص فرابنفش در ژوهانسبورگ در فصل تابستان بسیار بالا است و به 14 تا 16 می ‌رسد که این میزان به خاطر ارتفاع بالا و نزدیکی به خط استوا است؛ در مجموع بهترین زمان برای سفر به ژوهانسبورگ از ماه مارس تا مه و از سپتامبر تا نوامبر است زیرا در این ماه‌ های سال که فصل خلوت گردشگری در ژوهانسبورگ است ، جمعیت کمتر است ، قیمت ‌ها کاهش می ‌یابد و هوا نسبتا گرم و خشک است.سوغات شهر ژوهانسبورگ
یکی از مهترین نماد ها و نشانه های اصلی هر شهر در کنار جاذبه های تاریخی و باستانی آن، سوغات و صنایع دستی معروف آن شهر و کشور است. در تور ژوهانسبورگ شما می توانید با بازدید از بازار های قدیمی سوغات معروف این شهر را خریداری کنید. با توجه به قدمت طولانی و وجود بقایای صنایع دستی این شهر دارای صنایع مختلفی است. ظروف دست ساز، آثار چوبی، محصولات چرم شتر، آثار هنری چوبی، چای رویبوس و صنایع دستی مهره ای از جمله سوغات معروف این شهر می باشد.

مراکز خرید مهم در شهر ژوهانسبورگ
شهر ژوهانسبورگ بازارها و مراکز خرید متفاوتی دارد. از بازارهای سنتی و قدیمی گرفته تا مراکز خرید مجلل و مدرن می باشد. یکی از مراکز خرید قدیمی و مهم شهر ژوهانسبورگ مرکز خرید سندتون سیتی می باشد. این مرکز خرید مجلل دارای تنوع کالایی بسیار زیادی است. در این مرکز خرید شما می توانید انواع سوغاتی و کالاهای مهم این شهر تا اجناس برند و لوکس را پیدا کنید. قیمت های این بازار کمی نسبت به بازار های محلی شهر گران تر می باشد. این بازار دارای محیطی جذاب و مجهز می باشد که بسیاری از اروپایی ها را برای خرید به خود جذب می کند. رستوران، کافه و بار مجهز از دیگر امکانات مهم این مرکز خرید است. این مرکز خرید مکان مناسبی برای گردهمایی ها و جلسات مهم تجاری نیز است.

غذا های معروف شهر ژوهانسبورگ
یکی از لذت بخش ترین قسمت سفر به شهر و کشوری دیگر استفاده از غذا های محلی و معروف شهر است. با توجه به قرار گرفتن این شهر در قاره آفریقا مردمان این شهر دارای سلیقه غذایی خاصی می باشند. این سلیقه در فرهنگ غذایی مردم ژوهانسبورگ دارای تنوع زیادی می باشد. با توجه به آداب و رسوم قبایل قدیمی و دفن مواد غذایی برای سرد نگه داشتن غذا، این سنت در بسیاری از غذاهای سنتی امروزی نیز دیده می شود. از جمله غذا های معروف در تور ژوهانسبورگ  می توان به بیلتونگ، بورورس، پاپ، چاکالاکا و دسر مالوا اشاره کرد.

6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O