تور کوبا
تور کوبا


Cuba بزرگ‌ترین جزیره دریای Caribbean است.

Greater Antilles یا همان «آنتیل بزرگ»، زنجیره‌ای از جزایر هستند که میلیون‌ها سال پیش در دریای کارائیب به جود آمده‌اند. «کوبا» نیز یکی از آن‌هاست!

ساکنان اصلی کوبا قوم Ciboney و Guanahatabey بودند. این کشورها تا سال‌ها توسط اسپانیایی‌ها و بعد آمریکایی‌ها اداره می‌شد. سرانجام در سال 1959 انقلابیون کمونیست به رهبری Fidel Castro توانستند کنترل را به دست گیرند.

Havana پایتخت کوبا است. Cuban Peso واحد پول و Español زبان رسمی در این کشور هستند. 

کوبا با طول تقریبی 1200 کیلومتر، کشوری طولانی و باریک است که از شرق به غرب امتداد دارد. 

حدود 1/3 این کشور کوهستانی و باقی مناطق آن را دشت‌ها پوشانده اند که از آن‌ها عموما برای کشاورزی استفاده می‌شود. جالب است بدانید در کوبا حتی مناطق بیابانی هم وجود دارد!

bee hummingbird (مرغ مگس‌خوار زنبور عسل) با 5 سانتی‌متر طول که کوچک ترین پرنده جهان است و هم چنین کوچک‌ترین قورباغه دنیا در کوبا زندگی می‌کنند. 

تاریخ کوبا در غذا، زبان، هنر و مهم‌تر از همه موسیقی آن جلب توجه می‌کند. به هرجای شهر «هاوانا» که بروید گروه‌های موسیقی زنده را می‌بینید که در حال اجرای برنامه هستند. Son (ترکیب ریتم‌های زنده با گیتار کلاسیک)، فرم اصلی موسیقی در فرهنگ کوبایی است. 

El Año Viejo یا The Old Year رسمی کهن در کوباست که در آستانه سال نو برگزار می‌شود. در این مراسم عروسک هایی پارچه ای که نماد مشکلات سال قدیم هستند در شهر گردانده و سوزانده می‌شوند. این عروسک‌ها اغلب به شکل یک شخصیت داستانی خاص و یا پیچیده هستند!

Baseball ورزش موردعلاقه مردم در کوبا است که در سال 1860 از ایالات متحده آمریکا به این کشور آمد. بسیاری از ستاره‌های بین المللی این رشته از کشور کوبا آمده و تیم بیس بال آن یکی از بهترین‌های جهان به‌شمار می‌رود.

کوبا با فرهنگ پر جنب و جوش، شهرهای خیره‌کننده، سواحل بهشت گونه و پارک‌های زیبا در سراسر جهان مشهور است. جای تعجب نیست که در حال حاضر 9 سایت یونسکو برای بازید، در این کشور وجود دارد!

Old Havana (مرکز تاریخی هاوانا با معماری استعماری و استحکامات تاریخی)، Trinidad (شهری زیبا در جنوب کشورکه در قرن 18 و 19 مهم ترین مرکز تولید قند و شکر بوده است)، San Pedro de la Roca Castle (قلعه ای مستحکم که به El Morro نیز مشهور است و در قرن 17 برای محافظت از حمله دزدان دریایی ساخته شده است)، Desembarco del Granma National Park (با سواحلی چشمگیر و غارهای زیبا در جنوب غربی کوبا)، Viñales Valley (با چشم اندازی خیره‌کننده که محل کشت تنباکو به شکل سنتی)، Alejandro de Humboldt National Park (با گونه‌های کمیاب و بومی به نام طبیعت شناس معروف Alexander von Humboldt در شرق کوبا ساخته شده است)، Historic Center of Cienfuegos (شهری با معماری نئوکلاسیک قرن 19) و محوطه‌ای باستان‌شناسی که شامل تاریخچه اولین مزارع کاشت قهوه در قرن 19 بوده است. 

Ernest Hemingway نویسنده مشهور آمریکایی، سال‌ها در کوبا زندگی می‌کرد و تعدادی از مهم‌ترین اثار خود مثل The Old Man and the Sea را در این کشور نوشت. خانه سابق او در Finca Vigía هم اکنون به شکل موزه درآمده است. 

فرهنگ آشپزی در کوبا به هیچ وجه خسته کننده نیست! غذاهای کوبایی تحت تأثیر فرهنگ اسپانیایی، آفریقایی و حتی چینی هستند. 
Ropa Vieja (ترکیبی از پیاز و فلفل دلمه ای در سس گوجه و استیک که معمولا با برنج و چنار سرخ شده سرو می‌شود)، Picadillo (خوراکی شامل گوشت چرخ‌کرده، گوجه فرنگی، سیب‌زمینی، اندکی شراب و ادویه جات محلی است که گاهی با کشمش و زیتون ترکیب شده و اغلب با برنج سرو می‌شود)، Yuca Con Mojo، Tamales (غذایی کلاسیک بر پایه ذرت)، Boliche (کباب گوشت گاو همراه با شراب و پیاز و گاهی آب مرکبات) و Platanos Maduros Fritos (چنارهای شیرین و آبدار که در روغن تند سرخ شده‌اند) از مهم ترین و محبوب‌ترین غذاهای کوبایی هستند. 

جالب است بدانید Mojito  نوشیدنی محبوبی است که دستور تهیه آن متعلق به کشور کوباست  و از برگ نعنا، لیموترش، سودا، رام و شکر تشکیل شده است.

کوبا پرشور و رنگارنگ، یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیاست.

در سفر به دورترین نقاط دنیا با ما همراه باشید

راه خیال سفر

6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O