تور کانادا
تور کانادا
Canada از شمال تا جنوب ، بیش از نیمی از نیم کره شمالی را در بر گرفته است . از شرق به غرب نیز با وسعتی حدود 7560 کیلومتر ، در 6 منطقه زمانی امتداد یافته است . 

پادشاه بریتانیا ، رئیس دولت کانادا است .  Ottawa پایتخت آن و انگلیسی و فرانسه نیز زبان های رسمی در این کشور هستند . 
کانادا ، سرزمینی وسیع و ناهموار با دریاچه های آبی سیاه ، رودخانه های متعدد ، کوه های باشکوه ، دشت ها و دره های جنگلی است . برخی از قدیمی ترین سنگ های روی زمین در کانادا قرار دارند . 

دریاچه ها و رودخانه های کانادا ، حدود 20% از کل آب شیرین کره زمین را در خود جای داده اند . ماهی قزل آلا و سالمون ، عمده گونه ای هستند که در این آب ها زندگی می کنند . 

کانادا حیات وحش کم نظیری دارد . خرس ، گرگ ، گوزن ، شیر کوهی ، راکون ، سمور ، و خرگوش از مهم ترین حیوانات این منطقه هستند . شمال کانادا پوشیده از یخچال های طبیعی است . در این بخش از کشور درختان اندکی رشد کرده و شغل اصلی مردم شکار و ماهیگیری است . به بومیان ساکن در این منطقه ، اصطلاحا  First National People می گویند . 

ساکنین کانادا سخت می کوشند تا حیات وحش بومی خود را حفظ کنند . از این رو 41 پارک ملی و 3 منطقه حفاظت شده دریایی دارند . 

Inuit ها مردمی هستند که اغلب در منطقه قطبی شمال و غرب زندگی کرده و باقی مردمان بومی نیز بیشتر در سرزمین های سنتی خود زندگی می کنند اما تعدادی از آن ها نیز به شهرهای دیگر کانادا نقل مکان کرده اند . از برخی جهات ، کانادا مجموعه ای از چند کشور در یک کشور است ! نوادگان مهاجرانی از
فرانسه و بریتانیا ، حدود نیمه از جمعیت آن را تشکیل می دهند . پس از آن مردمانی از سایر کشورهای اروپایی و آسیا ، بخش عمده ای از جمعیت کانادا هستند . 
 

کانادا ، دومین کشور بزرگ جهان است اما تنها نیمی از یک درصد جمعیت آن را دارد !
کانادا سرزمین زیبایی های بومی است 

در سفر به کانادا همراه شما هستیم

راه خیال سفر

6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O