توربانکوک
توربانکوک


بانکوک که معنی آن شهر فرشته هاست در سال 1782 به دستور شاه رامای اول به عنوان پایتخت بنا شد و اکنون با گذشت بیش از دو قرن، به کلان شهری بزرگ تبدیل شده است. بانکوک نظیر سایر شهرهای بزرگ و مدرن دنیا به داشتن ساختمان های عظیم، هتل های بسیار مجلل، مراکز خرید و نیز فرودگاهی مدرن و بین المللی افتخار می کند، ضمن آنکه زیبایی بافت و رسوم سنتی خود را نیز حفظ کرده است.

این شهر ترکیبی از جلوه های غربی، شرقی و نیز مدرن و باستانی است. رونمای آن چهره امروزی به خود گرفته است در حالی که سنت های دیرین، همچنان در زندگی روزمره مردم تجلی می کنند. بنابراین صرف نظر از مدرن شدن آن هنوز امتیاز و ارزش خود را جهت نگاهی گذرا به هنرهای سنتی، معماری، مذهبی و سایر جنبه های فرهنگی مردم تایلند، آن هم در بهترین شرایط حفظ کرده است. 

در اولین مواجهه با این شهر با گرمای شدید، آلودگی و لبخندی چون ضمیمه ‌ای محوناشدنی بر چهره‌ تایلندی‌ها روبرو خواهید شد .

بانکوک پرجمعیت ‌ترین شهر تایلند با جمعیتی بالغ بر ۱۱ میلیون نفر (شهر و حومه آن) نیز است.

بانكوك جایی خارق‌العاده برای دیدار است. شهرت این شهر به ترافیك شدید خیابان‌ها زیر سایه جاذبه‌های این شهر گم شده است. 
آنقدر دیدنی در بانكوك وجود دارد كه می‌توانید یك هفته تمام را تنها به بازدید از آنها اختصاص دهید. البته بیشتر آنها در شهر كهن در جزیر راتاناكوسین مجتمع شده‌اند. كاخ‌های مجلل و دیدنی فراوانی در این شهر وجود دارند كه برخی از آنها همچنان سكونتگاه خانواده پادشاهی تایلند است. دیدار از كاخ بزرگ تجربه‌ای یكتا را برای شما برجای خواهد گذاشت. 

معابد بانكوك برخی از بهترینِ انواع خود را در جهان شكل می‌دهند. معابد وات پرا كئو، وات پو و وات آرون از جمله دیدنی‌ترین‌ها هستند و در آنها از میزان كاربرد طلا و جواهرات در شگفت خواهید ماند. 

موزه‌های بانكوك اكثرا به هنر و معماری تایلندی پرداخته‌اند اما موزه ملی بانكوك جایی است كه هنر سایر ملل را نیز در كنار معرفی تاریخ این كشور به نمایش گذارده است.

پارك‌ها، باغ‌وحش‌ها و مجموعه‌های حیات وحش چون مزرعه كروكودیل‌ها و مزرعه مارها نیز از جذابیت بی‌همتایی برخوردارند. شما مي توانيد شیر دادن به مار را از نزدیك ببينيد

آب و هوای بانکوک نیز مانند سایر نواحی تایلند در تمام سال گرم و مرطوب است. بانکوک مانند سایر نواحی استوایی دارای دو فصل خشک و بارانی است. فصل بارانی که معمولا در ماه جون به اوج می رسد، از می تا سپتامبر به درازا می کشد. در این زمان از سال، شاهد تابش فراوان خورشید در اکثر اوقات خواهید بود و بارش ها اغلب باعث کاهش دما تا ۲۰ درجه سانتیگراد می شوند و شرایط دلچسبی را پدید می آورند. اگر چه بارش ها معمولا بعد از ظهر اتفاق می افتد اما گاهی ممکن است در کل طول روز شاهد بارندگی باشید.
ماه اکتبر تا فوریه بهترین زمان سفر به بانکوک است. در این زمان از سال دمای هوا افت می کند و به مقادیری بین ۲۵ تا ۲۸درجه سانتیگراد می رسد. اگر کمی خوش شانس باشید، بارش سبک باران و نسیمی دلچسب، لذت سفر را برایتان چند برابر خواهد نمود.

ماه نوامبر تا فوریه خشک ترین زمان سال در بانکوک است. به چند دلیل، بیشتر گردشگران در این زمان از سال به بانکوک سفر می کنند. چون کمترین نرخ بارش در طول سال در این بازه است و بعد از این بازه زمانی، در ماه های مارس تا می، دما و رطوبت در بانکوک تا حدی افزایش می یابد که ممکن است، گاهی برای برخی آزار دهنده باشد. (اگر قصد سفر به بانکوک در این زمان از سال را دارید، برای راحتی بیشتر سعی کنید لباس های نازک و تابستانی به همراه داشته باشید.)
6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O