ویزای تایلند


ویزای تایلند

وقتی برای ورود به کشوری ویزا صادر می شود ، صرفا به این معناست که هدف فرد متقاضی از سفر به آن کشور مشخص شود . در میزا مشخص شده که مدت اقامت فرد در آن کشور و آخرین مهلتی که می تواند در آن جا بماند ، چقدر است . 

ویزا و البته پاسپورت ، اوراق هویتی هر فرد در یک کشور خارجی هستند . پس بهتر است که با دقت از آن ها نگهداری شود . 

ویزای تایلند نیز می تواند به صورت Single ( یک بار ورود ) و هم چنین Multiple ( چند بار ورود و خروج ) صادر شود . با توجه به نوع ویزای درخواستی ، اگر قصد چندبار سفر به کشوری را دارید بهتر است از ویزای Multi استفاده کنید . 

صدور ویزای تایلند معمولا بین 9-7 روز کاری زمان می برد و به صورت یک Label داخل پاسپورت فرد متقاضی نصب می شود . خوشبختانه ویزای تایلند وقت سفارت ندارد و نیاز نیست متقاضی در سفارتخانه حضور پیدا کند 

ویزا انواع مختلفی دارد که شامل توریستی ، دانشجویی ، تجاری ، پژوهشی و... می شود در بهترین حالت ، فرد درخواست کننده ویزا باید هدف خود از سفر را مشخص کند در غیر این صورت ممکن است دچار مشکل شود . 


در قانونی جدید برای ویزای توریستی تایلند ، مدت اعتبار آن 3 ماه پس از صدور درنظر گرفته شده است . متقاضی این ویزا می تواند به مدت 57 روز در تایلند اقامت داشته باشد و به اندازه 30 کیلوگرم ( بار مجاز گمرک ) نیز همراه خود داشته باشد .

برای درخواست ویزای توریستی نیازی به حضور درخواست کننده در سفارت نیست و قراری نیز برای مصاحبه تعیین نمی شود ( این قانون شامل ویزاهای دیگر نمی شود ) . البته باید توجه داشت که ویزای توریستی صرفا برای گردش در تایلند صادر می شود و با آن نمی توان کار یا تجارت کرد . این کار خلاف قانون است و با افراد متخلف برخورد خواهد شد . 

نکته قابل توجه این است که ویزای توریستی ( همین طور ویزاهای کمتر از 6 ماه ) به صورت معمول قابل تمدید نیست . تنها در موارد خاصی مثل مشکلات پزشکی ممکن است تمدید صورت گیرد . * اصل پاسپورت
* عکس 4×6 جدید ( یک قطعه )
* تمکن مالی بانک به مبلغ 50 میلیون تومان ( اگر والد یا همسر تمکن اعضای خانواده را عهده دار شود ، باید مدرکی مبنی بر این نسبت خانوادگی نیز ارائه دهد . هم چنین به ازای هر نفر از اعضای خانواده باید مبلغ 50 میلیون تومان در حساب ارائه شده موجود باشد ) 
* اصل بیمه مسافرتی ( 2 ماهه )
* کپی شناسنامه + کارت ملی
* رزرو بلیط هواپیما + رزرو هتل
* فرم درخواست تکمیل شده ( این فرم را می توان از سایت سفارت تایلند دریافت کرد و باید برای هر فرد در دو نسخه و جداگانه تکمیل شود )

راه خیال سفر

در تمامی مراحل درخواست و صدور ویزا همراه شماست 

6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O