ویزای آمریکا

چنانچه میخواهید به آمریکا سفر کنید ، باید ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم بگیرید اگرچه به هدفتان از مسافرت به آنجا نیز برمیگردد ولی این قانون مهاجرت است که تعیین میکند چه نوع ویزایی باید بگیرید.

چنانچه می خواهید به طور موقت برای کسب و کار یا تفریح و یا ترکیبی از این 2 وارد ایالت متحده شوند باید ویزای دیداری بگیرید .

ویزاهای دیداری ویزاهای غیر مهاجرتی هستند   و برای افرادی است که می خواهند به طور موقت برای کسب و کار ویزای گروه B-1 توریستی، تفریحی و بازدید B-2 و یا ترکیبی از هر دو اهداف (B-2/ B-1) وارد ایالت متحده شوند.

 

در اینجا مثال هایی از فعالیت های مجازی که به ویزای بازدیدی داده می شود آورده شده است.

 ویزای توریستی تجاری (B-1)

مشورت با همکاران تجاری
سرمایه گذاری
شرکت در کنفرانس های علمی، آموزشی، حرفه ای و مجمع کسب و کار
امکان سکونت
مذاکره و مشاوره جهت عقد قرارداد

باید این نکته را در نظر داشت که حداکثر مدت زمانی که به این نوع ویزاها تعلق می گیرد حداکثر ۶ ماه است.

 ویزای توریستی و بازدید (B-2)

گردشگری
تعطیلات
دیدار با دوستان و خویشاوندان
درمان پزشکی
مشارکت در رویدادهای اجتماعی
ثبت نام در یک دوره کوتاه مدت مطالعه تفریحی ( نه برای کسب مدرک، به عنوان مثال کلاس 3 روزه آرایشگری )

نکته حائز اهمیتی که در این نوع ویزا وجود دارد این است که به فرد درخواست کننده در کشور آمریکا اجازه کار داده نمی شود.

برای دریافت چک لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای آمریکا اینجا کلیک کنید..

برای دریافت فرم  DS-160  اینجا  کلیک کنید.

برای دریافت فرم دعوتنامه اینجا کلیک کنید.

برای دریافت فرم  I90  اینجا کلیک کنید.

داشتن ویزا نمی‌تواند ورود به آمریکا را ضمانت کند و شما با  ویزای آمریکا می‌توانید به یکی از مبادی ورود (برای مثال فرودگاه) رفته و از وزارت امنیت داخلی، افسر مهاجرت و حفاظت مرزی گمرک مجوز ورود به آمریکا را درخواست کنید.

یکی از اصلی ترین نکات موثر در برنامه ریزی برای سفر به ایالات متحده امریکا آگاهی از اولین فرصت موجود برای کنسولگری مورد نظر است. فاصله زمانی تا اولین وقت موجود، با توجه به تعداد متقاضیان دریافت ویزا و محدودیت پذیرش کنسولگری موردنظر متغیر است. گاهی می توان برای روز بعد وقت مصاحبه دریافت کرد و گاهیوقت های سفارت تا چندین ماه پر شده است.

نوع ویزای موردتقاضا نیز در پروسه دریافت وقت دخیل می باشد، در زیر ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند گروه بندی شده اند:


 
گروه اول: ویزاهای توریستی، دیدار اقوام، کاری، شرکت در کنگره، درمان پزشکی


 
گروه دوم: ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی


 
گروه سوم: ویزای نامزدی و سرمایه گذاری


 
گروه چهارم: متقاضیان دریافت گرین کارت  سیتیزن های امریکا

معمولا اولین وقت موجود برای متقاضین دریافت ویزای گروه دوم و چهارم نزدیک تر از سایر گروه ها می باشد. برخی از کنسولگری ها به طور مقطعی تمرکز خود را بر نوع خاصی از ویزا افزایش یا کاهش می دهند، حتما پیش از اقدام به برنامه ریزی قطعی برای سفر، از اولین وقت موجود برای نوع ویزای درخواستی و شرایط جاری در کنسولگری مورد نظر اطلاع حاصل نمایید.

دریافت وقت سفارت امریکا از  از موارد بسیار مهم در فرایند اخذ ویزاست. متقاضیان ایرانی با توجه به نبود سفارت امریکا در ایران، مجبورند برای انجام فرایندهای اخذ ویزا و انجام مصاحبه به یکی از کشورهای همسایه سفر کنند.در حال حاضر میتوانید به کشورهای امارات ،عمان و ارمنستان برای مصاحبه سفر کنید 

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا با کارشناسان ماتماس بگیرید

در طی مصاحبه با سفارت آمریکا ، افسر صدور ویزا برآورد می کند که متقاضی صلاحیت دریافت ویزا و ورود به خاک ایالات متحده آمریکا را دارد یا خیر. مدارک ارائه شده ، اطلاعات مندرج در فرم ۱۶۰Ds- و رفتار و گفتار متقاضی تاثیر گذار خواهد بود اکثر کنسولگری های ایالات متحده از کلیه داوطلبان انگشت نگاری به عمل می آورند. ممکن است پرونده ویزا مورد نظر، نیاز به بررسی های اداری بیشتر داشته باشد، در این صورت افسر پرونده این مورد را به اطلاع متقاضی می رساند و معمولا شماره پرونده مربوطه را برای اطلاع از وضعیت ویزا، در اختیاروی قرار می دهد. پس از تایید شدن ویزا، کنسولگری به متقاضی اطلاع می دهد که کی و کجا پاسپورت خود را جهت صدور ویزا تحویل نماید. معمولا در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری متقاضی نیست. برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش پیکاپ پاسپورت رجوع نمایید.

"رسالت ما رضایت شماست"

6Lc34vQkAAAAAK6LKzP-5fxMinPSROykJEH0UT9O