اخبار

رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت گفت:
رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت گفت:

رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت گفت:

سه شنبه 96/11/10

رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت گفت: پورتال جامع گردشگری سلامت ایران Iran HTP بزودی آغاز به کار خواهد کرد.

محمد جهانگیری در نشست تخصصی گردشگری سلامت با که حضور مسئولان انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت و مهمانانی از وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت، اتاق بازرگانی ایران، سازمان نظام پزشکی، سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران برگزار شد، با اشاره به اقدامات سال گذشته این انجمن به عنوان بازوی اجرایی شورای راهبری گردشگری سلامت کشور گفت: خوشبختانه سال گذشته فعالیت های اجرایی بسیار خوبی در انجمن صورت گرفته که از آنها می توان به عقد تفاهم نامه اجرایی با وزارت بهداشت در خرداد ماه اشاره کرد.

بر اساس این تفاهم نامه انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت نقش اصلی و محوری بخش خصوصی این حوزه را برعهده خواهد گرفت. برخی از وظایفی که بر اساس این تفاهم نامه برای انجمن در نظر گرفته شده عبارتست از ساماندهی بخش خصوصی در قالب انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت با همکاری تمامی ذینفعان، راه اندازی دفاتر در کشورهای مقصد، برندسازی، ممیزی و برگزاری همایش ها و نمایشگاه ها در حوزه گردشگری سلامت برای معرفی جاذبه های گردشگری سلامت ایران در دنیا.

جهانگیری ادامه داد: در دومین اقدام مهمی که انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت ایران در سال گذشته انجام داد مشارکت در پروتکل اجرائی همکاری وزارت بهداشت با کشور افغانستان بوده که بر اساس این پروتکل انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت از طرف معاونت درمان وزارت بهداشت به عنوان مجری و ناظر مفاد این پروتکل معرفی شده و در این خصوص مسوولان انجمن سفری نیز به کابل داشته اند.

وی با اشاره به برگزاری ۱۴ دوره آموزشی برای فعالان حوزه گردشگری سلامت توسط انجمن توسعه خدمات گردشگری در خصوص برنامه های این انجمن برای سال آینده گفت: مشارکت دادن تمامی ذینفعان این حوزه در سیاست گذاری ها و اجرای برنامه های گردشگری سلامت و افزایش همگرایی فعالیت ها در سطح ملی از مهمترین اهداف اهداف فعالیت های انجمن هستند.

جهانگیری در ادامه گفت سازمان توسعه تجارت در حوزه برندینگ همکاری بسیار خوبی با انجمن داشته و زمین مناسبی به صورت رایگان برای معرفی خدمات حوزه گردشگری سلامت در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری در اختیار انجمن قرار داده است. وزارت بهداشت نیز امسال تسهیلاتی در خصوص واگذاری مجوز های لازم برای بیمارستان های فعال در گردشگری سلامت ارائه خواهد کرد.

پرتال Iran HTP توسط انجمن توسعه خدمات گردشگری ایران به عنوان رفرنس فعالان و ذینفعان حوزه گردشگری سلامت بزودی آغاز به کار خواهد کرد و وزارت امور خارجه در خصوص معرفی این پرتال در کشورهای مقصد قول همکاری داده است. همچنین در برخی از اتاق های مشترک ایران با سایر کشورها از جمله اتاق مشترک ایران و عراق کمیسیون تخصصی گردشگری سلامت ایجاد شده است.